ŁÓDŹ: 787 892 978
WARSZAWA-CENTRUM: 507 836 669
WARSZAWA-WILANÓW: 22 60 22 911
ZIELONA GÓRA: 570 020 080
GORZÓW WLKP: 663 108 888
NOWA SÓL: 663 109 999
NOWY DWÓR MAZ: 665 663 306
CIECHANÓW: 505 100 415
WROCŁAW: 799 066 220
STARGARD: 511 107 207
GDYNIA: 576 51 51 50
KIELCE: 515 803 822
SZCZECIN: 506 790 106
LEGNICA: 797 318 412
RZESZÓW: 690 431 353
KATOWICE: 534 722 721

Holistyczne Spa
Masażystki z Bali


ONYKS

W salonach Orient Massage® wdrożono unikatową formułę holistycznego podejścia do zdrowia - Orient Holistic Therapy®, której ważnym elementem jest minerałoterapia ze szczególnym uwzględnieniem onyksu.

Kara śmierci groziła poddanym cesarza Chin za posługiwanie się kamieniem, z którego była wykonana jego osobista pieczęć – onyksem. Władca wierzył bowiem w ponadmaterialne właściwości szlachetnego minerału. Czy ta dramatyczna sława onyksu przetrwała wiele stuleci do tego stopnia, że obecnie niewiele osób ma odwagę nosić drogocenny kruszec? Chyba nie, chociaż… Fatalna sława historyczna nie potrafi jednak powstrzymać pełnionych przez klejnot funkcji ochronnych wobec posiadacza onyksu. Osłania on człowieka od niesławy i upodlenia.

W Orient Masage można używać naczyń z naturalnego ONYKSU do celów rytualnych…

Magiczny krąg kamieni Majów
Wysoko rozwinięta kultura Majów z obszaru dzisiejszej Ameryki Środkowej stworzyła na początku I tysiąclecia naszej ery kalendarz dzielący rok na 18 miesięcy. Każdemu z 20-dniowych okresów przypisywano moc jednego, spośród najcenniejszych minerałów. Ludzie urodzeni między 28.lutego a 13 marca obdarzeni byli potęgą siły onyksu. Według wierzenia Majów mają zmienne charaktery. Zdarza się im porzucać swe przedsięwzięcia i zmieniać plany. Dobra pamięć i predyspozycje do nauki języków obcych (sic! – prawie 2000 lat temu) rekompensują niezdecydowanie charakteru. Kolejne przymioty to „bujanie w obłokach” i duża wrażliwość wewnętrzna, prowadzące niejednokrotnie do ekspresji poprzez sztukę. Inne atrybuty onyksów to skłonność do wędrówek bez celu odreagowujących stres, sprzyjające szczęście do wygranych i otrzymywania spadków. Na podkreślenie zasługuje wdzięk i subtelność u kobiet.

Astrologia Zachodu
Onyksem opiekuje się planeta Saturn, otoczona magicznym pierścieniem. Pomaga jej Mars. Astrologia, czyli szalona - jak niektórzy pięknie mówią - córka astronomii umiejscowiła w horoskopach oddziaływanie onyksu w stosunku do ludzi urodzonych pod znakiem Koziorożca (22. XII-20.I) Tych cech, powszechnie znanych, nie będziemy w tym materiale wyszczególniać. Wspomnijmy tylko, że onyksy z Kręgu Osiemnastu Kamieni Majów i „ europejskie” Koziorożce różnią się w dominantach charakterów. Medycyna niekonwencjonalna uwypukla wykorzystanie jubilerskie minerału, bowiem biżuteria z oszlifowanym onyksem przynosi ciału i psychice energię. Poza tym ułatwia:

- pozbycie się negatywnego myślenia, - pozytywną zmianę nawyków, - wyostrzenie zmysłów, - wyciszenie emocji i panowanie nad nimi, - uwolnienie się od przeszłości, - zakończenie toksycznych lub nieszczęśliwych związków.

Przyciąganie pomyślnego losu, ochrona przed negatywną energią to kolejne elementy niekonwencjonalnego działania onyksu. Posiada ponadto farmaceutyczne wręcz właściwości przeciwdziałające dolegliwościom skóry, infekcji ran, grzybicom.

Wzmożenie zainteresowania w dobie obecnej
Onyks z greckiego pazur, szpon, racica to odmiana chalcedonu. Sama nazwa odzwierciedla zewnętrzną cechę kamienia – ostre krawędzie. Minerał ten charakteryzuje się równoległym, naprzemiennym ułożeniem warstw – lamin . Najczęściej są one koloru białego i czarnego. Ten drugi kolor, eksponowany na zewnętrznej warstwie oszlifowania, jak sądzimy, zdecydował o niekorzystnym pijarze klejnotu. Przypomnijmy np. że w przeszłości onyks był uważany za uosobienie demona uwięzionego w kamieniu. Książę ciemności budził się w nocy i emanował swa szatańską energię na otoczenie, które znalazło się w jego zasięgu. Niezgoda wynikająca z oddziaływania onyksu mogła psuć relacje między kochankami. Przy właściwym sterowaniu przez właściciela kamieniem atrybut negatywny zmieniał kierunek i bywał pomocny.

Dzisiejsi piewcy magiczności minerałów afirmują ochronny charakter kamienia wobec wszelkich przeciwności losu. Jubilerzy chwalą jego walory estetyczne podkreślając jednak kruchość onyksów. Urzekające minerały, zwłaszcza po oszlifowaniu, pozwalają wytwarzać klejnoty o niespotykanej skali piękna. Trochę innego asortymentu aniżeli kiedyś. Rzymianie wytwarzali z onyksów kamee, pieczęcie i pozostawili nam cudną, słynną Gemmę Augusta. W Polsce obecnie powstają z onyksów miniaturowe rzeźby, rzadziej intaglia i przeróżnego rodzaju biżuteria.

ORIENT MASSAGE®
Piękno. Zdrowie. Harmonia.