ŁÓDŹ: 787 892 978
WARSZAWA-CENTRUM: 507 836 669
WARSZAWA-WILANÓW: 22 60 22 911
ZIELONA GÓRA: 570 020 080
GORZÓW WLKP: 663 108 888
NOWA SÓL: 663 109 999
NOWY DWÓR MAZ: 665 663 306
CIECHANÓW: 505 100 415
WROCŁAW: 799 066 220
STARGARD: 511 107 207
GDYNIA: 576 51 51 50
KIELCE: 515 803 822
SZCZECIN: 506 790 106
LEGNICA: 797 318 412
RZESZÓW: 690 431 353
KATOWICE: 534 722 721

Holistyczne Spa
Masażystki z Bali


MINERAŁOTERAPIA

W salonach Orient Massage® wdrożono unikatową formułę holistycznego podejścia do zdrowia - Orient Holistic Therapy®, której ważnym elementem jest minerałoterapia.

Obecna w kamieniach z ich cesarzem - kryształem górskim - energia wszechświata uosabia najpiękniejszą i najlepiej wyczuwalną wibrację: radość życia. To ona porusza umysł i serce u większości ludzi.

Kluczem tych „czarów” są właściwości kamieni szlachetnych i półszlachetnych. Bardzo różnorodne. Przypomnij sobie, czy nie zdarzyło Ci się nigdy swoiste przyciąganie na widok lub dotyk minerału, niekoniecznie po wyrafinowanej obróbce jubilerskiej. To swoiste „iskrzenie” koniecznie należy wykorzystać, aby wykryć właściwy dla siebie kamień przy zakupie. Należy wsłuchiwać się w potrzeby organizmu. No, może z wyjątkiem większych brylantów, rubinów czy szmaragdów, które oprócz piękna i oddziaływań prozdrowotnych wyróżniają się ceną. Tutaj wolno sobie pofolgować.

Dawniej brukarze układając nawierzchnię dróg, przeważnie z granitu, brali do ręki każdy kamień, ustalali jego biegunowość i wówczas odpowiednio umieszczali w warstwie wierzchniej drogi. Czyżby mieli oni jakieś nadprzyrodzone umiejętności? Otóż nie. To była cząstka, wynikających z wprawy, ich umiejętności zawodowych.

Wszystkie kryształy mają swoiste, niepowtarzalne wibracje wyczuwalne przez uwrażliwionych na to ludzi: gros z nich posiada subtelny ładunek elektryczny z wewnętrzną strukturą, potrafiącą zaabsorbować i przemienić toksyczną energię. Idea wykorzystania nadprzyrodzonych właściwości kamieni zaadoptowana kulturze Zachodu, była od starożytnych Egipcjan, którzy np. umieszczali na wierzchołkach piramid kawałki kryształu górskiego.

Wykorzystywanie przez naszą, zachodnią, cywilizację odpowiednich kamieni szlachetnych do harmonizowania organizmu ludzkiego funkcjonuje od tysięcy lat. Znakomicie koresponduje to z wschodnim, holistycznym, chińskim podejściem do zdrowia, terapii, mającym również długą , bo liczącą 5000 lat historię. Zatem to to zbieg okoliczności w całościowym ujmowaniu potrzeb ludzkiego organizmu przez dwa światy – Zachodu i Wschodu już od kilkudziesięciu wieków? Zapewne pozostanie fascynującą tajemnicą: czy i jak dwie wielkie medycyny współpracowały ze sobą w czasach starożytnych… Rola kryształów w profilaktyce zdrowia i łagodnej terapii, poparta tysiącletnimi doświadczeniami tłumaczona jest hipotezami skupionymi wokół:

- wibracji,
- składu minerału,
- koloru.

O wibracjach była wzmianka wcześniej. Biorąc pod uwagę ich skład trzeba zaakcentować, że organizm ludzki bezwzględnie potrzebuje dla zdrowia niektórych pierwiastków występujących w kryształach, jak np. żelazo, potas, krzem, sód i inne pierwiastki śladowe. Zawarte w minerałach, rozcieńczone, wchłaniane są przez nasz organizm i w nieinwazyjny sposób wpływają na osiąganie czy utrzymanie dobrej kondycji. Istotą leczenia jest przyjmowanie minerałów doustnie w małych ilościach. Kolory kamieni szlachetnych i półszlachetnych, ich oddziaływanie, nieodmiennie związane jest z identyfikowanymi na ciele ludzkim ośrodkami energii. To sekretne czakry. Każdej z nich odpowiada konkretny kolor:

- podstawy (korzenia) - czerwony, - krzyżowej (płciowej) - pomarańczowy, - splotu słonecznego - żółty itd.

Czakry, odpowiedzialne również za funkcjonowanie różnych narządów człowieka i sfery psychicznej, powinny być w równowadze. Zakłócenia miedzy nimi powodują chorobę. Rolą kamieni jest przywracanie synchronizacji między poszczególnymi, niezwykłymi „węzłami energii”. Umieszczanie odpowiednio dobranego kolorystycznie minerału na czakrze ciała ludzkiego już po kilku 20-30 minutowych sesjach potrafi przywrócić równowagę. Zanim jakaś choroba zdąży rozwinąć się do uciążliwego stopnia. Kamienie umieszczamy na ubraniu lub na skórze. Położone bezpośrednio na ciele najlepiej działają m.in: kunzyt, malachit, perła, bursztyn, turmalin, agat mszysty, selenit, topaz, szafir oraz szmaragd.

Szukając odpowiednich dla Twojego zdrowia kryształów pamiętaj, aby podczas aktu ich wyboru używać własnych palców i zawierzyć intuicji. Dla dostrojenia subtelnych wibracji wytwarzanych przez magiczny świat minerałów. A potem, posiadając już kamienie, praktykuj, w nienaukowy sposób, ten nieodgadniony do końca obszar, odkrywając krąg prozdrowotnej aury występującej w naturze obok Ciebie.

W salonach Orient Massage® wykorzystuje się minerałoterapię poprzez odpowiedni dobór minerałów będących elementami aranżacji wnętrza.

ORIENT MASSAGE®
Piękno. Zdrowie. Harmonia.