ŁÓDŹ: 787 892 978
WARSZAWA-CENTRUM: 507 836 669
WARSZAWA-WILANÓW: 22 60 22 911
ZIELONA GÓRA: 570 020 080
GORZÓW WLKP: 663 108 888
NOWA SÓL: 663 109 999
NOWY DWÓR MAZ: 665 663 306
CIECHANÓW: 505 100 415
WROCŁAW: 799 066 220
STARGARD: 511 107 207
GDYNIA: 576 51 51 50
KIELCE: 515 803 822
SZCZECIN: 506 790 106
LEGNICA: 797 318 412
RZESZÓW: 690 431 353
KATOWICE: 534 722 721

Holistyczne Spa
Masażystki z Bali


KĄPIELE JAPOŃSKIE

W salonach Orient Massage® wdrożono unikatową formułę holistycznego podejścia do zdrowia - Orient Holistic Therapy®, której ważnym elementem są tropikalne kąpiele japońskie.

Japończycy utożsamiają piękno z czystością. Na określenie obydwóch stanów maja jedno określenie - kirei. Zwyczaj korzystania z publicznych łaźni – sento i gorących źródeł – onsen sięga w Kraju Kwitnącej Wiśni XV wieku. Do roku 1800 kobiety mogły się w nich kapać razem z mężczyznami. Sento - funkcjonujące i popularne do dzisiaj - pełnią inne funkcje poza higieniczną. W łaźni bowiem można, tak jak kiedyś, spotkać się ze znajomymi, porozmawiać, zrelaksować. To jedyne miejsce, gdzie Japończycy mogą zapomnieć o różniącym ich statusie społecznym Po zostawieniu ubrania za sobą, podczas wspólnej kąpieli współpracownicy pozwalają sobie mówić szefowi, co im leży na sercu i zwyczajowo nie poniosą za to niemiłych konsekwencji nawet w przypadku popełnienia nietaktu. Choć pewnie, jak wszędzie, pryncypałowie bywają pamiętliwi. Niemalże w każdej łaźni są malowidła góry Fuji. Wyrastającej, na tle niebieskiego nieba, z turkusowego jeziora. Kiedyś wierzono, że wspinaczka lub jakikolwiek kontakt z tą górą przynosi szczęście i zbawienie. Dzięki jej obecności Japończycy uważali, że kąpiel ma znaczenie religijne, oczyszczające. Dzisiaj zastąpiono sferę wierzeń na relaks.

Istotną częścią rytuału kąpielowego publicznych łaźni, których doliczono się w samym Tokio około tysiąca, jest etykieta. Jej nieprzestrzeganie przez turystów jest niezwykle źle odbierane. W akcie obrony przed nie umiejącymi przystosować się osobami, przed niektórymi z wejść wiszą napisy: "Tylko dla Japończyków". Ponadto nie wolno korzystać z łaźni posiadaczom tatuaży. Warunki etykiety przedstawiają się następująco.

Wejdź do łaźni nago, ewentualnie skrywając intymne strefy małym ręcznikiem.

Na siedząco wyszoruj się używając tego ręcznika i bardzo dokładnie opłucz.

Nie biegaj. Do wody wchodź bardzo ostrożnie. Nie pochlap innych.

Ręcznik połóż na brzegu albo na głowie. Nie wolno go zamoczyć w wannie.

To nie pralnia. Nie wolno też używać w wannie środków myjących.

Przed wyjściem z pomieszczenia wytrzyj z ciała ociekającą wodę.

Kąpiele w obecnych czasach mają charakter najczęściej rozdzielnopłciowy. Strefę męską oznacza się kolorem niebieskim, damską - czerwonym. Nagość jest elementem budowania więzi społecznych. Wśród osób bliskich to wyraz szczerej przyjaźni, w której nie ma nic do ukrycia (hadaka no tsukiai). Bardzo popularne w Japonii są również kąpiele w gorących źródłach (onsen) Wulkaniczny kraj pełen jest geotermalnych sadzawek, których lokalizacja to - łono natury lub tradycyjne łaźnie. Wody termalne mają mleczną barwę pochodzącą od rozpuszczonych minerałów. Historia kąpieli w gorących źródłach sięga 3 tysięcy lat.

Uwielbiający kąpiele Japończycy ukształtowali swoisty rytuał łazienkowy. Domowy.W wannach ofuro. To prekursor zachodniego stylu jacuzzi. Każdorazowo przed kąpielą ciało, podobnie jak w sento, należy dokładnie umyć w "siedzącym prysznicu. Potem w wannie kąpią się po kolei domownicy czy ich goście w jednej wodzie. Ciepła kąpiel to przed snem liczne korzyści, m. in. ozluźnia mięśnie i ma ułatwiać zasypianie.

Wanny Orient Rituals® są odpowiednikiem japońskich ofuro. Krótsze od typowych domowych są jednocześnie od nich wyższe i niektóre pozwalają na korzystanie z dobroczynnego wpływu kąpieli jednocześnie dwóm osobom.

W Biowitalnych Spa Orient Massage® dostępnych jest szereg rytuałów w oparciu o kąpiele w naparach ziołowych, w tym: Głęboki Relaks I Regeneracja Sił Witalnych.

ELEMENTY RYTUAŁU:

 • Bioaktywny peeling relaksująco-regenerujący Orient’s Nature®.
 • Kąpiel w relaksacyjnym i odprężającym naparze ziołowym w wannie Orient Rituals®.
 • Odprężający napar do picia.
 • Aromaterapia.
 • Muzykoterapia.
 • Relaksacyjny i regeneracyjny, delikatny masaż balijski.

ZALETY RYTUAŁU:

 • Wprowadza w stan głębokiego relaksu i odprężenia.
 • Uwalnia stres i napięcia.
 • Tworzy harmonię ciała i umysłu.
 • Ujędrnia i regeneruje skórę.
 • Działa prozdrowotnie i regeneracyjnie.
 • Wspomaga odporność organizmu.
 • Odżywia skórę i nadaje jej piękny wygląd.
 • Regeneruje siły witalne i przywraca chęć do życia.

ORIENT MASSAGE®
Piękno. Zdrowie. Harmonia.