ŁÓDŹ: 787 892 978
WARSZAWA-CENTRUM: 507 836 669
WARSZAWA-WILANÓW: 22 60 22 911
ZIELONA GÓRA: 570 020 080
GORZÓW WLKP: 663 108 888
NOWA SÓL: 663 109 999
NOWY DWÓR MAZ: 665 663 306
CIECHANÓW: 505 100 415
WROCŁAW: 799 066 220
STARGARD: 511 107 207
GDYNIA: 576 51 51 50
KIELCE: 515 803 822
SZCZECIN: 506 790 106
LEGNICA: 797 318 412
RZESZÓW: 690 431 353
KATOWICE: 534 722 721

Holistyczne Spa
Masażystki z Bali


DETOKS ORGANIZMU

W salonach Orient Massage® wdrożono unikatową formułę holistycznego podejścia do zdrowia - Orient Holistic Therapy®, której ważnym elementem jest detoks organizmu.

Przy różnych mniej lub bardziej banalnych okazjach, mających wagę równą „5 tygodnicy polubienia na muralu”, lub bez nich, jesteśmy wtajemniczani w niedostępną przez wieki, magiczną wiedzę o konieczności usuwania toksyn z naszego organizmu. Z pomocą przyjść nam może jedna czterech milionów dwudziestu dwóch jedynie-słusznych diet. Uzupełnionych - wynalezionym wczoraj specyfikiem suplementacyjnym wytworzonym specjalnie do tego celu, dla zwiększenia skuteczności konkretnego jadłospisu. Para-medykament ma zwykle postać kulek, granulek, globulek lub sześcianików zamkniętych w żelatynowym etui.

Uzdrowicielska, antytoksyczna „wiedza” jest niejednokrotnie wzbogacana mozolnie (dla umysłów) zapamiętywanymi i później prezentowanymi tekstami przez różnej maści nieskazitelnych cele brytów. Uwiarygodniają oni naukową wartość „prozdrowotnych” treści. Osoby decydujące się na odmianę swojego losu przez wykupienie i - o zgrozo – zastosowanie części sprzedawanych „kuracji” mogą się czuć członkami międzynarodówki o nazwie:

Detoks – „nowa religia” oczyszczenia i odkupienia. Powstała zresztą sprytnie na podłożu psychologicznym.

Zmanipulowanym kandydatom diet jednodniowych, monostronnych i podobnych podaje się zestaw nowomowy, licząc, że będzie zrozumiały ze względu na swoja oczywistość. I wzmocni poczucie wtajemniczenia.

Oto niektóre z „ terminów”:

- zbędne toksyny (nie wiadomo zatem, które trucizny są niezbędne?),
- mix czegoś tam (brzmi mniej zaściankowo niż mieszanka),
- odkwaszanie organizmu (pewnie chodzi o neutralizację kwasu solnego w żołądku, niezbędnego do pierwszych etapów trawienia),
- półgłodówka (dla kogo, dla pół…?),
- terapiosoki (to chyba soki z warzyw i owoców importowanych, lśniących również po zjedzeniu np. we włosach),
- energia pozytywna jako jeden z efektów detoksu ( która to bo np. aerojonizacja powietrza pozostaje kwestią otwartą, zatem jak rozpoznawać pozytywną energię – chyba temat dla ezoteryków).

W mediach roi się od opinii - oczywiście pozytywnych - przedstawianych przez niekoniecznie prawdziwych świadków przemienienia wskutek detoksu. Dramatyzmu farsie dodaje fakt, iż adresatami przekazu są ludzie młodzi i zdrowi. Pracujący, zarabiający. Niejednokrotnie, niestety, podatni na terroryzm hedonizmu.

Tymczasem lekarze nie firmują tego procederu!

Edzard Ernst, emerytowany profesor Uniwersytetu Exeter twierdzi, że termin detoks to tylko chwyt marketingowy: „Te diety w żaden sposób nie eliminują toksyn, jak wskazuje na to ich nazwa” Według Ernsta to czysta szarlataneria.

Według Amelii Marii del Moral z Wydziału Nauk o Żywieniu i Fizjologii Uniwersytetu Navarra: „żywność może zawierać niektóre zanieczyszczenia chemiczne w niskich ilościach, ale nasz organizm oczyszcza się sam, dzięki pracy wątroby (metabolizm) oraz nerek (eliminacja), które kontrolują możliwe konsekwencje zanieczyszczeń". Chodzi głównie o pestycydy, metale ciężkie, azotany i dioksyny. - Nasz organizm dysponuje skutecznym systemem organów do ich eliminacji” – dodaje de Moral.

Warto więc prowadzić zdrowy tryb życia , poparty rozsądną dietą, nie przesadzając w żadnym kierunku, uprawiając aktywny tryb życia, relaksując się sprawdzonymi formami od wieków – sauną, kąpielami, masażami a w sferze psychiki odpoczywając w sposób wynikających z zainteresowań i - aby nie wpadać w patos – codziennych potrzeb.

Salony Orient Massage proponują prawdziwą detoksykację w formie masażu: „OCZYSZCZAJĄCY DETOX” - masaż wspomagający usuwanie toksyn z organizmu.

ZALETY MASAŻU:

  • Intensywnie usuwa toksyny z organizmu.
  • Poprawia krążenie krwi i limfy.
  • Daje poczucie relaksu i odprężenia.
  • Odżywia skórę i nadaje jej piękny wygląd.
  • Uwalnia stres i napięcia.
  • Poprawia funkcjonowanie organów wewnętrznych.
  • Ujędrnia skórę i regeneruje organizm.

ORIENT MASSAGE®
Piękno. Zdrowie. Harmonia.